Farebný olej Rustic Worktop Oil od Dánskeho výrobcu Junckers je všestranné riešenie, ktoré slúži ako základný aj konečný náter na neošetrené drevené podlahy, nábytok alebo stoly v interiéri. S tónovacím olejom môžete podlahe dať celok nový vzhľad a vytvoriť vzrušujúcu atmosféru. Farebný olej Worktop je mierne priehľadný, zasychá a vytvára transparentný povrch požadovaného tónu a zdôraznite prirodzenú štruktúru a vzory dreva. Pokiaľ sa vám páči vzhľad oleja, ale chcete výhody lakovaného povrchu, môžete kombinovať olej Rustic Worktop s podlahovým lakom Junckers HT700. Tónovací olej preniká hlboko do štruktúry dreva, odpudzuje vodu, je odolný voči oderu a zašpineniu, bez zápachu. Podlahový olej Worktop získal dánske označenie Indoor Climate Labelling, a prešiel testami VOC emisií a zápachu. Neobsahuje žiadne látky, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť kvalitu vnútorného ovzdušia.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 12 m² pri 1 nátere
Počet náterov Neošetrené drevo 2, renovácia 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček
Typ Vytvrdzovacie
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Farebné
Použitie Interiér
Stupeň lesku Závisí na záverečnom náteru
Doba zaschnutia 8 hod
Riedenie Neredit
Odtieň Čerešňa
Konečné vytvrdenie 24 hod
Obsah VOC g/l 460
Krajina pôvodu Dánsko

Priložené súbory

F2.1-Rustic_floor_Oil_CZ.pdf (201 kB)
Stiahnite si technické údaje

CERTFICATE-INDOOR-CLIMATE.pdf (505 kB)
VOC certifikácia

Junckers Worktop Oil vytvrdzujúci olej Čerešňa

Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
od 42,20 €
Dostupnosť:
Skladom u dodávateľa
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Olej na drevo Junckers Worktop Oil Čerešňa 0,75l 124207-EXP
0,75 litra
Skladom u dodávateľa 0 ks 42,20 €
Olej na drevo Junckers Worktop Oil Čerešňa 2,5l
124407-EXP
2,5 litra
Skladom u dodávateľa 0 ks 123,60 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Junckers má širokú škálu výrobkov pre starostlivosť o drevo certifikovaných podľa dánskej schémy označovania vnútornej klímy. Výrobok s týmto označením prešiel rozsiahlymi testami odplynenia a zápachu. Tým je zaistené, že výrobok neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu vzduchu v miestnosti.

Junckers tiež dodržiava REACH (registrácia, hodnotenie, povoľovanie a obmedzovanie chemických látok), REACH je legislatíva EÚ obsahujúca jednotný súbor pravidiel a zdieľanú registráciu používaných látok. Cieľom nariadenia REACH je zaviesť vysokú úroveň ochrany ľudského zdravia a životného prostredia.

Riziko samovznietenia: Handričky a pod. používané na nanášanie výrobku sa môžu samovznietiť. Použité utierky vložte do vzduchotesnej a nehorľavej nádoby.

Výdatnosť na jednu vrstvu:

 • Svetlé dreviny, ako je buk, jaseň, dub a borovica: 12-15 m²/liter.
 • Exotické dreviny ako nyatoh a merbau: 20-30 m²/liter.

Aplikačné nástroje: Štetec, valček, špachtľa, nanášacie rúno a biely pad.

Odporúčané množstvo náterov, samotný olej:

 • Povrchy vystavené vysokej záťaži: 1 impregnačná vrstva prípravku Junckers Worktop Oil pri výdatnosti 5 - 10 m²/l + 2 slabšie vrstvy Worktop Oil pri výdatnosti 50 m²/l. Povrchy vystavené vysokej záťaži by sa mali ošetrovať častejšie, aplikujte vždy novú tenkú vrstvu olejového prípravku Worktop Oil, aby podlaha nemala ponurý až matný vzhľad. Povrch pravidelne ošetrujte prípravkom Maintenance Oil. Na čistenie povrchov používajte prípravok Floor Cleaner.
 • Povrchy vystavené nízkej záťaži: 1 impregnačná vrstva prípravku Worktop Oil pri výdatnosti 5 m²/l + 1 slabšej vrstvy Worktop Oil pri výdatnosti 50 m²/l. Ošetrujte povrch pravidelne prípravkom Maintenance Oil. Aby podlaha nemala ponurý až matný vzhľad, aplikujte novú tenkú vrstvu oleja Worktop Oil. Na čistenie povrchov používajte prípravok Floor Cleaner.

Návod na aplikáciu oleja:

Základný náter neošetreného-brúseného dreva: Uistite sa, že povrch je absolútne čistý, suchý a zbavený prachu, vosku, mastnoty, leštenky atď. Nepravidelnosti je možné odstrániť brúsením do smeru vlákien dreva. Konečné brúsenie musí byť vykonané brúsnym papierom zrnitosti 100-120. Väčšie plochy sa odporúča rozdeliť na menšie plochy, ktoré je možné naolejovať za 30 minút. Povrch dôkladne vysajte a zbavte prachu. Pred olejovaním sa odporúča povrch navlhčiť. Tým sa zlepší nasýtenie olejom a dosiahne sa rovnomerný vzhľad. Použite navlhčenú handru a uistite sa, že je povrch rovnomerne a viditeľne navlhčený. Nechajte povrch zaschnúť, pokiaľ už nie je na dotyk vlhký.

Naneste 2 vrstvy Worktop Oil tkzv. za mokra:
To sa robí tak, že sa najskôr nanesie jedna vrstva oleja. Počkajte až 30 minút a potom naneste druhú vrstvu. Uistite sa, že je olej lesklý-vlhký, a rozotrite olej z mokrých miest na suché, kde sa olej vstrebal. Po 20-30 minútach spracovania, pokiaľ je olej ešte mokrý, povrch ľahko vyleštite bielym padom. Nakoniec odstráňte prebytočný olej čistou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna. Uistite sa, že ste zotreli všetok olej, aby ste získali rovnomerný matný povrch. Miesta s nevstrebaným zaschnutým olejom zmenia farbu povrchu. Pred nanesením záverečnej vrstvy oleja nechajte zaschnúť po dobu 16-24 hodín.

Vezmite prosím na vedomie, že prirodzený obsah živice v dreve môže ovplyvniť farebný výraz, a to ako pri olejovaní bezfarebným, tak farebným olejom. Reakcia na živicu závisí od druhu dreva, ale je obzvlášť výrazná u mäkkého dreva, napr. borovice. Dlhodobým kontaktom alebo kontaktom s inými materiálmi môže dôjsť k rozmazaniu od farebných olejov. Podlahy opatrené základným náterom z farebného oleja je možné alternatívne dokončiť bezfarebným olejom Rustic floor Oil, pokiaľ je intenzita farby základného náteru považovaná za dostatočnú. Pokiaľ je použitá farba biela alebo nordická, musia byť povrch vždy dokončené rovnakou farbou. Číry olej môže ovplyvniť intenzitu farby a vytvoriť mierne žltý efekt. Odtieň Nordic obsahuje biely pigment, ktorý je viditeľný na tmavých druhoch dreva.

Starostlivosť a údržba, olejované povrchy:

Pokiaľ je súčasný povrch oleja zdravý a stabilný, je možné ho obnoviť olejom Junckers Maintenance Oil. Ak povrch vykazuje známky opotrebenia, obnovte ho olejom Rustic floor Oil.

 


 

Aký môže mať význam prelakovania už raz olejom ošetrenej podlahy?

V praxi sa často stretávame s prípadným zatónovaním alebo prefarbením drevených podlahovín. Voľba dodatočného prefarbenia podlahy so sebou nesie však aj určité úskalia spočívajúce napr. v rovnomernom nanesení moridla na väčších plochách či náročnej starostlivosti a ochrane v priebehu ich používania. Zvlášť kritické miesta sú predovšetkým na silne frekventovaných plochách, kde dochádza k vyšliapaniu. Spoločnosť Junckers patrila k prvým priekopníkom v komerčnom využívaní vytvrdzovacích olejov pre drevené podlahoviny na svetových trhoch a teraz opäť prichádza s inovatívnym riešením využitia záťažového laku na vodnej báze Junckers HT700 a pigmentovaných či transparentných vytvrdzovacích olejov Junckers WORKTOP OIL. Výhod pri využití tohto riešenia je niekoľko a pokiaľ je správne dodržaný predpísaný systém aplikácie budú pigmenty obsiahnuté v oleji chránené a súčasne užívateľovi odpadne starosť o náročnejšie ošetrovanie podlahy.

Povrchová úprava olejovanej podlahy lakom:

Vyššiu odolnosť proti opotrebovaniu je možné dosiahnuť povrchovou úpravou lakom Junckers. Vezmite prosím na vedomie, že je veľmi dôležité, aby bol vnútorný povrch pred lakovaním 100% nasýtený olejom. V opačnom prípade hrozí riziko zmeny farby.

 • Najmä o dube: Obsah trieslovín v tejto drevine vyžaduje zvýšenú pozornosť. Preto je potrebné pred lakovaním naniesť tretiu vrstvu oleja.
 • Po zaschnutí oleja (minimálne po 72 hodinách) vykonajte medzibrús zeleným padom. Vysajte prach z brúsenia.
 • Naneste jednu vrstvu dvojzložkového polyuretánového laku Junckers HT700 a nechajte zaschnúť približne 4 hodiny. Potom naneste poslednú vrstvu laku a nechajte zaschnúť do úplného vytvrdnutia.

Postup pri morení podlahy a ochrannou vrstvou lakom:

 • Na dosiahnutie uspokojivého výsledku pri nanášaní pigmentovaných olejov je nutné povrch dôkladne pripraviť. Posledné brúsenie by malo byť vykonané kotúčovou brúskou a mriežkou zrnitosti 120/150 (nepoužívajte Trio). Odstráňte brúsny prach a pred nanesením oleja povrch podlahy zotrite vlhkou handrou. Dôjde tým k otvoreniu pórov a zdvihnutiu vlákien dreva. Pigmenty obsiahnuté v oleji tak môžu lepšie preniknúť hlbšie do štruktúry.
 • Po zaschnutí podlahy môžeme začať s nanášaním oleja. Použijeme na to mohérový valček a postupujeme v rovnomerných pásoch. Spotreba oleja sa pohybuje v rozmedzí 100 - 200ml/m² a je závislá na druhu dreva a poslednom brúsení. Po 20 - 30 minútach olej zapracujeme tanierovou brúskou s bielym padom alebo bavlnenou handrou. Na ploche nesmie zostať prebytok oleja. Tento krok môže byť viackrát opakovaný (po 16 hodinovom schnutí). Pritom dbáme na to, aby potrebné menšie množstvo oleja krok za krokom postupne intenzívne zafarbovalo podlahu. Pokiaľ sme s dosiahnutou intenzitou zafarbenia spokojní, necháme olej opäť 16 hodín vyzrieť. Po zaschnutí podlahu vypadáme čiernym alebo zeleným padom.
 • Následne môžeme aplikovať lak Junckers HT700. Pričom platí: 2 vrstvy v domácnostiach a 3 vrstvy v komerčných priestoroch.
 • Medzibrús prevedieme pred lakovaním poslednej vrstvy. Po vyzretí laku je ľahko udržiavateľná podlaha pripravená na používanie.

Starostlivosť a údržba, lakované podlahy:

Pokiaľ je lakovaný povrch matný a opotrebovaný, je možné ho pravidelne očistiť, ľahko obrúsiť a potom pretrieť jednou vrstvou laku. Pokiaľ je povrch opotrebovaný, je nutné ho obrúsiť a miesto znovu ošetriť olejom a lakom.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky