Jednorazová lazúra HS Plus je vhodná najmä pre ošetrenie dreva v exteriéri: prístreškov na autá, drevených fasád, balkónov, plotov, pergol, záhradného nábytku alebo záhradných domčekov. Veľmi vhodná pre renováciu starých mikroporéznych lazúr. Vyžaduje sa iba jedna vrstva. Dvojnásobná výdatnosť vďaka vysokému obsahu oleja - šetrí čas a peniaze. Bez potreby prebrúsenia, jednoducho natrieť, podkladový náter nie je požadovaný.

Dekoratívne hodvábne matný ošetrujúci náter na drevo na báze prírodných olejov pre vonkajšie použitie. Mikroporézny, umožňuje drevu dýchať, obmedzuje napúčanie a zosychanie dreva. Odolný voči vode, pôsobeniu poveternostných podmienok a UV žiareniu. Mikroporézny, nepraská, nelúpe sa, netvorí šupinky. Jednoducho roztierateľný, bez tvorby usadenín. Počas natierania nezasychá.

Drevo je prírodný produkt, ktorý sa niekedy správa inak, než je žiaduce. Môže sa stať, že drevo nepojme rovnomerne olejový náter. Výsledkom je nerovnomerný farebný odtieň. Na to však máme Ochrannú olejovú lazúru 701 bezfarebnú matnú. Následná doúpravu týmto výrobkom zmatnie lesklé oblasti a zaistí tak jednotný a elegantný vizuálny obraz.

Má nízky obsah rozpúšťadiel, neobsahuje biocídne účinné látky a konzervačné činidlá, má vysoký obsah sušiny a v dôsledku toho je veľmi výdatný. Iba jedným náterom vo veľmi tenkej vrstve docielite optimálnej ochrany povrchov. Po zaschnutí je náter neškodný pre ľudí, zvieratá a rastliny (odolný voči potu a slinám podľa normy DIN 53160, vhodné aj pre detské hračky v súlade s požiadavkami normy EN 71.3).

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 26 m²
Počet náterov 1
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček
Typ Tenkovrstvové
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Farebné
Stupeň lesku Matné
Použitie Exteriér
Doba zaschnutia 12 hodín
Hustota g/cm³ 0,95 – 1,2
Riedenie Neriediť

Priložené súbory

jednorazova_lazura_HS_Plus.pdf (282 kB)
Technický list

OSMO 9261 Orech HS Plus jednorazová lazúra

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 12,10 €
Dostupnosť:
6 dní

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,40 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 9261 Orech HS Plus jednorazová lazúra 0,125l 11101350
0,125 litra
6 dní 0 ks 12,10 €
Osmo 9261 Orech HS Plus jednorazová lazúra 0,75l 11101360
0,75 litra
6 dní 0 ks 45,80 €
Osmo 9261 Orech HS Plus jednorazová lazúra 2,5l 11101365
2,5 litra
6 dní 0 ks 138,50 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Príprava: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a nesmie byť pokrytý námrazou (vlhkosť max. 20%). Jednorazová lazúra HS Plus je pripravená na priame použitie, prosím nerieďte. Dobre pred použitím premiešajte. Očistite, prípadne slabo obrúste staré mikroporézne nátery a odstráňte staré farby a laky. Pri brúsení používajte ochrannú masku proti prachu. Výsledný vrchný náter závisí okrem iného aj od prirodzených charakteristikách dreva, z tohto dôvodu odporúčame - najmä v prípade neznámych pôvodných náterov - vykonanie skúšobneho náteru pred vlastným použitím. Ak je požadovaná dodatočná ochrana dreva proti hnilobe, modraniu a napadnutiu hmyzom, drevo vopred ošetrite (zo všetkých strán, ak je to možné) prípravkom Osmo Impregnácia dreva WR.

Spracovanie: Prípravok naneste v tenkej vrstve Osmo plochým štetcom alebo valčekom z mikrovlákna v smere vlákien dreva na suché a čisté drevo a starostlivo rozotrite. Počas schnutia zaistite dostatočné vetranie. Pri nových alebo opracovaných drevín bohatých na prísady počkajte cca. 12 týždňov na zvetraniu pred aplikáciou lazúry.

Čistenie pracovného náradia: Pracovné náradie vyčistite pomocou Osmo Čističe štetcov (bez obsahu aromatických látok).

Doba schnutia: Približne 12 hodín. Pri nižších teplotách a - alebo vyššej vzdušnej vlhkosti sa doba schnutia predlžuje.

Výdatnosť: 1 l výrobku vystačí približne na 26 m2 pri jednom nátere. Výdatnosť náteru závisí vo veľkej miere na vlastnostiach daného dreva. Všetky uvádzané údaje sa vzťahujú k hladko ohoblovaným - obrúsenými dreveným povrchom, v prípade iného typu povrchu sa môžu spotreby odlišovať.

Upozornenie: Transparentné farebné tóny vychádzaní z prirodzenej farby ošetrovaného dreva a môžu sa od vzorkovníka odlišovať. Pri príliš intenzívnym nanesení môžu vznikať lesklé plochy, ktoré ale vplyvom poveternosti postupne zmizne a vznikne hodvábne lesklý povrch. Svetlé transparentné tóny poskytujú iba slabú ochranu proti UV (šednutiu a blednutie spôsobené slnečným svitom) a preto sa neodporúčajú pre plochy intenzívne vystavené slnku. Pokiaľ má byť plocha v exteriéri viac chránená (dvere, okná) odporúčame po dôkladnom zaschnutí aplikovať 1x Ochranný olej 420 extra s ochranným UV filmom). Tento náter zvýši ochranu proti znečisteniu a zvýši životnosť povrchovej ochrany.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky