Dvojzložkový polyuretánový, vodou riediteľný lak na extrémne zaťažené drevené podlahy Junckers HP Commercial 2K. Ideálne pre použitie na drevené podlahy z tvrdého dreva v komerčných priestoroch, školách, reštaurácií, ale aj v domácnosti v prípade, že ju obýva veľký pes. Lak je veľmi pružný a húževnatý, veľmi dobre odoláva bežnému zaťaženiu aj bežným čistiacim prostriedkom v domácnosti, ľahko sa čistí a renovuje. Dodáva sa v ultramatném prevedení, ktoré vytvára príjemný vzhľad mierne tlmiaci farbu dreva. Aplikuje sa na povrchy ošetrené základným lakom Junckers Prelak, a to v dvoch až troch vrstvách. V prípade, že chceme docieliť sýtejších farieb ošetrovaného dreva alebo aplikujeme na dreviny citlivé na vodu (napr. Dub) alebo na tvrdé mastné dreviny, odporúčame použiť ako základný náter Junckers BaseGrund Prime. Junckers HP COMMERCIAL je nutné pred použitím zmiešať s tužidlom Junckers HP COMMERCIAL Hardener.

Parametre

Parameter Popis
Typ Vodné laky
Prevedenie Bezfarebné
Pre Interiér
Určenie Vrchné
Balenie kg 5
Stupeň lesku Polomat
Počet náterov 2 - 3
Spotreba 1l = cca. 10 m2
Doba zaschnutia 2 - 3 hodiny
Riedenie Neredit
Báza PU
Náradie pre aplikáciu Valček s krátkym chlpom, štětec
Konečné vytvrdenie 72 hod

Vrchný lak Junckers HP Commercial 2k pololesk 4,95l

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Odporúčaný systém náteru:

  1. Nové, doposiaľ neošetrené drevené povrchy alebo dokonale vybrúsené drevené povrchy: Základný náter: 1 x Junckers PRELAK alebo 1 x Junckers PRE SEAL
  2. Finálny náter: 2 x Junckers HP COMMERCIAL

Pokyny pre použitie:

Dôkladne lak pretrepte a za stáleho miešania prilejte tužidlo v pomere 10 dielov laku a 1 diel tužidla. Potom lak ihneď použite. Lak ani natužené zmes nerieďte.

Neošetrené / brúsené povrchy: Odstráňte s podlahy všetok prach, vosk, mastnotu, politurační prípravky a zvyšky z mydlových saponátov. Povrch prebrúste papierom zrnitosti 60 - 80 - 120 a dôkladne povysávajte. Naneste základný lak Junckers PRELAK alebo Junckers PRE SEAL po zaschnutí povrch opäť prebrúste brúsnym papierom o zrnitosti č. 120 - 180 pozdĺžne po vlákne (chlpu) dreva. Vysajte z podlahy prebytočný prach po brúsení a vytrite čistou vodou a dobre vyžmýkanou handrou. Potom aplikujte 2 nátery natuženého laku Junckers HP COMMERCIAL.

Voskované / politurované podlahy: výbrus povrch brúskou a brúsnym papierom zrnitosti č. 24 a odstráňte všetky zvyšky starého náteru. Stopy po brúsení vyhladíte brúsnym papierom zrnitosti č. 60. Nakoniec použite brúsny papier zrnitosti č. 120 - 180, aby bol povrch rovnomerný. Potom povrch dôkladne povysávajte a postupujte podľa pokynov v návode na neošeřené, alebo brúsené povrchy "Neošetrené / brúsené povrchy".

Čistenie: Pravidelné beţné čistenie vykonávajte vysávaním alebo umývaním v čistej vode dokonale vyţdímaným handrou. Vysoko zašpinené podlahy umyte roztokom čistiaceho prostriedku Junckers Sylva Neutralizer. Vodu používajte opatrne, iba vlhkou handrou. Nepoužívajte saponáty a čistiace prostriedky. Novo lakované podlahy nesmú byť čistené po dobu min. 3 dní po lakovaní. Gumové stopy podrážok odstráňte použitím lakového benzínu alebo minerálnym terpentínom.

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky